Bizden Haberler
Fiat Yön Otomotiv Fethiye Yenilenen Hizmet Tesisini Açtı

Türkiye’de Tofaş çatısı altında temsil edilen Fiat’ın Denizli Bayii Yön Otomotiv, Fethiye’deki satış ve servis noktasını Karagedik Mahallesine taşıyarak hizmet tesisini yeniledi.
Manisalı Grubu bünyesinde faaliyet gösteren ve 2008 yılından bu yana Fiat’ın Denizli’deki yetkili satış ve servis hizmetlerini yürüten Yön Otomotiv, Türkiye’nin en büyük tatil beldelerinden Fethiye’deki hizmet tesisini yeniledi. Karagedik Mahallesi Adnan Menderes Bulvarında yenilenen hizmet tesisinin açılışına Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, KOÇ Holding Otomotiv Grup Başkanı Cenk Çimen, TOFAŞ CEO’su Cengiz Eroldu, YÖN Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Manisalı, YÖN Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Okan Manisalı, YÖN Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Manisalı ve davetliler katıldı. Açılış töreninde konuşma yapan
Manisalı Grup sahibi Mehmet Manisalı Baba Hacı Osman Manisalı’dan aldıkları bayrağı evlatlarına aktarmayı başardıklarını belirterek; 40 yıldır yaptığımız işi çocuklarımıza kadar aktarmayı başardık. 40 yıldır sektörde kalmak gerçekten çok zor oldukça kaygan bir sektördür. Firmamızın ana ilkesi değişim, güven, uzlaşmadır. Turizmin merkezi olan Fethiye ve Bodrum’da Fiyat Yön Otomotiv olarak 4. ve 5. tesisimizi açmanın gururu ve mutluluğu içindeyiz.
Aytaç, “Fiat Muğla’da En Çok Tercih Edilen Araçlar içinde”
Fiat firma yetkilisi Altan Aytaç ise konuşmasında; Fethiye de bu güzel tesisin açılışını yaptıktan sonra yine yön otomotivin bodrumda ki yeni festivalini öğleden sonra bodruma hareket edeceğiz. O yüzden çok anlamlı çok güzel gün gerçekten. Fiyat markası modelleriyle yeni ürünleriyle bayileriyle büyümeye devam ediyor.
Birlikte otomobil pazarında da iddialı bir şekilde korudu. Ve diğer geçen sene Türkiye de otomotiv pazarında yaklaşık 40 bin adet toplam satışa pazarın en çok tercih edilen en çok satılan modeli oldu. Bu senenin fiyat markalı modellerimiz yıla hızlı bir şekilde başladılar. Firmanın ilk 3 ayında da 112 toplam bir Pazar payıyla fiyat markası Türkiye’nin en çok satılan en çok tercih edilen ilk 3 markasından biri oldu. Markaların büyümesi gelişmesi için sadece ürünler yetmiyor. Ürünler müşteriler için değer yaratacak içinde sahada satış ve satış sonrası servis hizmetleri vermekte ve son derece önemli ve fiyat markası ürünleri ile gelişirken bayii teşkilatımızda yurdun dört bir yanında hem hızlı bir gelişim büyük bir heyecan içerisinde bayimizin markayı ve modelleri sahiplenmesiyle bu satış hızı performansını yakalıyoruz. Değerli ortağımız yön otomotivi yaklaşık 10 yıldır fiyat markasının bayrağını 3 farklı ilimizde 5 değişik konumda satış ve satış sonrası hizmetlerinde başarıyı dalgalandırıyor. Satış tarafından bakarsak Muğla da en çok tercih edilen en çok satılan bir marka olmasında yön otomotivin Manisalı ailesinin çok büyük katkıları ve performansı var. Bu tabi sadece satışla da sınırlı kalmıyor satış sonrası hizmetler değerlendirmesine baktığımızda yön otomotiv ailesi Türkiye sıralamasında en başarılı bayi sıralamasında. YÖN Otomotiv Grubu FİAT Markasını yaklaşık 10 yıldır 3 şehrimizde 5 ayrı lokasyonda satış ve satış sonrası hizmetlerini başarıyla vererek temsil ediyor. Biz FİAT markası olarak Türkiye’nin hem ürünlerimize hem de bayilerimizle büyüyoruz. YÖN otomotiv ailesi bu zamana kadar FİAT markası bayrağını başarıyla dalgalandırdı. Satışta FİAT markası 2016 yılında Muğla ilinde en çok tercih edilen, en çok satış yapan marka oldu. YÖN otomotivinde bunda çok büyük katkısı var. Satış sonrası hizmetlerde her sene değerlendirmelerimiz var. Büyün bayilerde hizmet kalitesi, müşteri memnuniyetini ölçüyoruz. Orada da Türkiye birincisi oldular. Burada verilen hizmet yeni tesiste katlanarak daha da büyümesini, performansının artmasını bekliyoruz. Muğla ve Fethiye’de FİAT markası büyümeye devam edecek.” Dedi.
Çimen, “Fiat Araçlarını Dünyaya İhraç Ediyoruz”
Koç Holding Temsilcisi Cenk Çimen; Her konuda farklılık değişik Manisalı ailesi de bunu çok güzel bir şekilde yapıyor. Memleketimizin her karışı her bir yeri birbirlerinde daha güzel bulunduğumuz Fethiye de bu memleketimizin en güzel noktalarından birisi böyle güzel bir yerde böyle güzel bir tesisin açılışını yapmaktan ayrıca memnuniyet duydum. Otomotiv gurubumuz Türk sanayisinin en büyük sanayi yatırımlarını gerçekleştirdi son dönemde gelmeden baktım son 10 yıllık dönemde tam 8 milyar dolar yatırım yapmış. Yani her sene nerdeyse 1 milyar dolar yatırım gerçekleştirmiş. Tofaş bütün Dünyaya’ya Türkiye de ürettiğimiz araçların ihracatını yapar hale geldik. Geçen yıl Türkiye otomotiv üretiminde rekor kırdı.
Bir buçuk milyon adettin üstünde Türkiye de üretim yapıldı bunu yüzde %50sinin Koç grubu şirketleri gerçekleştirdi. Yine rekor ihracat oldu geçen yıl 1 milyon âdetin üstüne çıktı onunda yine %50’sine koç gurubu şirketleri gerçekleştirdi. Bunlar dünya üzerinde gerçekten son derece yüksek rakamlar istihdam yarattık sadece geçen yıl Tofaş da 3Bin 200 çalışanımız ailemize katıldı. Söylemesi tabi kolay o 3bin 200 kişinin işe alınması bütün eğitimlerinin tamamlanması iş başı yapılması ve bütün ekiple kaynaşılması bir yandan da üretim temposunun artması hiç kolay bir şey değil otomotiv dünyasında da kolay yapılan bir iş değil aynı zamanda bu yatırımları yapıyorsunuz bir yandan kapasite artışı gerçekleştiriyorsunuz diğer yandan da bu kadar yeni arkadaşımızı da iş başına katıp ailemizin bir parçası haline getiriyorsunuz. Bunu ancak tofaş gibi farklı yaklaşa bilen farklı düşüne bilen takım olabilen birbirine güvenen ve ortak çalışan bir ekip yapabilir. Geçen sene toplam Tofaş ta kapasitemizi 450 bin adete çıkardık dünya içinde bir fabrika içinde yine çok yüksek bir rakam ve 50 bin adetlik bir kapasitesi dışında yaptık. Tam 384 bin üretim yaptı. Tofaş ve 283 binini de ihraç etti. En önemli konularından bir tanesi ülkemizin cari açığına çok ciddi katkısı olan bir ihracat yaptı.
Manisalı ailesi denizli kökenli 9 yıl önce Tofaş grubuna katıldılar ailesine katıldılar denizlide, uşak da, bugün Fethiye de, bodrum da birde ortaca da bir satış noktaları var 5 noktayla bizim ailemizin bir parçası oldular.”ifadelerini kullandı.
Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık da ekonominin canlanacağını ifade ederek: “Beni burada en çok ilgilendiren 40 kişinin istihdam ediliyor olması. Sıcak para dolaşımının girecek olması Fethiye için, ülkemiz için faydalı. Yeni bir iş yerinin açılması da ekonominin iyi gittiğini gösteriyor. Satışlar iyi olmasa böyle bir iş yeri açılmazdı. Fethiye’mize böyle bir tesis kazandırıldığı için hayırlı olsun” diye konuştu.
İş Adamı Aksoy’dan Fiat’ın Yeni Modeline Tam Not
Açılışa katılan İş Adamı Erol Aksoy da Fiat’ın Dünya’ya ihraç ettiği yeni spor model araç 126 Spider 2 kişilik aracı denedi. Aksoy hem nostalji, hem konfor hem de kalite anlamında çok iyi özelliklere sahip”.dedi
Yeni Model 126 Spider spor araç açılışta en çok ilgi gösterilen araç haline geldi.
Konuşmaların ardından açılış gerçekleştirilerek Fiat’ın yeni modelleri protokol üyelerine ve ziyaretçilere tanıtıldı.


Sosyal Medyada Yön Otomotivi Takip Edin!